Nepotřebujete nic

Pro fotku z úvodu nepotřebujete vlastně opravdu skoro nic. Kousek papíru větší než je průměr objektivu. Do něj vyřízněte srdíčko a izolepou přilepíte na objektiv. Čím světelnější objektiv, tím lépe. V tomto případě byl použit Nikkor 85 mm pevný a  o světelnosti 1,8. Celá scéna byla focena z mírného podhledu, aby se svíčky v pozadí dostaly pohledově výš. Klikněte do fotky (zejména do celkové scény), ať máte větší a hlavně celý pohled fotky na výšku.

Bokeh se dělá sám

Jako světlo posloužily čajové svíčky a jedna větší v popředí. Samozřejmě celá scéna byla focená ve tmě. Data výsledného snímky byla následující: clona: 2,2, ISO 160, čas 1/15 s. Foceno ze stativu. Když kliknete do fotky, tak se vám zvětší. To je potřeba zejména u celkové scény, neb jde o fotku na výšku.

Na fotce i na papírové cloně je vidět, jak bylo srdíčko vyříznuto nedbale – šlo vlastně jen o pokus v rámci Daily Photo. Snažím se vyfotit denně jednu fotku a tohle byla příležitost si jen vyzkoušet nápad, který jsem kdys někde viděl.. Onen srdíčkový bokeh se vám udělá při nízké cloně sám.

Srdíčkový bokeh

Srdíčkový bokeh

Takže to jen shrňme. Tma, svíčky, papír s vyříznutým srdíčkem přilepený na objektivu a trocha hrátek s kompozicí. Jak jednoduché milý Watsone. Hodně štěstí.