Dá se naučit fotit?

Fotografování je jako jízda autem. Někdo vám musí ukázat základy (pravidla silničního provozu) a vysvětlit techniku (který pedál je brzda a který plyn). V našem případě to znamená poznat základy kompozice a vědět, co všechno daný foťák dokáže a jak ho správně nastavit. Zbytek je z velké části otázka praxe.

V čem je lepší individuální fotokurs?

V zásadě jde o to, že můžete kopírovat a konzultovat nápady lektora, kterého máte sami pro sebe. Okamžitě se ptát a obratem slyšet, jak pro danou situaci nastavit vlastní přístroj.

Dolní Vítkovice – foto z individuálního kursu v Ostravě

Nabízíme 4 typy fotokurzů

  • V přírodě: venku je vždycky co fotit. Ať už to jsou Brdy, České Švýcarsko nebo Moravský kras (a po domluvě vlastně kdekoli). Příroda nabízí nejen půvabné krajinářské celky, ale i jemné detaily hub, lišejníků či mechů.
  • Ve městě: Street fotografie je samostatná disciplína, v níž je inspirace doslova na každém rohu. Pravda, někdy to chce trochu odvahy, ale kdo se nedováží, ten snímek nezíská. Města nabízejí jak zákoutí, tak chrámy, a to ve všech významech těchto slov.
  • V botanické zahradě: během mnohaleté spolupráce s Pražskou botanickou zahradou v níž jsem vedl desítky fotografických kursů to tam znám skutečně dobře. Nemusíte mít speciální makroobjektiv, abyste udělali výstavní snímky.
  • V zoologické zahradě: Focení v ZOO je specifická disciplína. Na jednu stranu jsou zvířata na lidi zvyklá, na druhé ne každá expozice vypadá přirozeně a někdy to chce trochu konkrétních typů a triků.

Gaviál indický v ZOO Praha

Dárkový certifikát

Jeden ze způsobů, jak zájemcům o fotografii u dělat radost a posunout ho dál, je nabídnout mu individuální fotokurs, třeba formou dárkového certifikátu. Ideální dárek k narozeninám, Vánocům nebo jen jako příjemné překvápko.

Dárkový certifikát na kurs v zoologické zahradě

Certifikát individuální kurs

Jak postupovat

Je to naprosto jednoduché. Vyberte si tip kursu (botanická, ZOO, město, příroda) a pošlete e-mail na adresu lektora – topi.pigula@seznam.cz se jménem obdarované/ho. Během několika dnů vám přijde certifikát s vyplněným jménem a pokyny k zaplacení. Každý kurs stojí 2 800,-Kč a v případě ZOO i botanické zahrady je v ceně zahrnuto i vstupné. Cena neobsahuje dopravu, protože ta se liší od místa, kde kurs probíhá (je rozdíl dojet do Ostravy a do Prahy). Termíny se domlouvají individuálně.