Další ročník osvědčeného Helfštýnského světlobraní se blíží. Jedná se o pohodový fotokurs, setkání lidí, kteří mají chuť se dozvědět o focení něco více a pod vedením lektora se dál kousek posunout.

Cílem není „fotografický dril“, ale pohodový víkend s přidanou hodnotou

 

Termín

5. – 7. října 2018

Co nás čeká

Páteční příjezd mezi 18.00 a 20. 00, seznámení, ubytování a u sklenky vína malé představení toho, co nás čeká. Základní povídání o kompozici, jak nastavit foťák a jak poznat správnou scénu, aby jsme v dalších dnech v terénu už byli připravení.

Sobotní den strávíme částečně v jeskyních, neboť se vypravíme, i s foťáky samozřejmě, do podzemí Zbrašovských aragonitových jeskyní, což jsou jediné zpřístupněné jeskyně hydrotermálního původu. Následně poputujeme ke hraně nejhlubší propasti světa (ano, víte o tomto prvenství?) jménem Hranická propast. Po návratu do Lipníka nad Bečvou se nabízí hned několik možností. Focení na Židovském hřbitově i v zámecké zahradě, kde si prakticky zkusíme fotit portrét pomocí odrazných desek. Večer lze věnovat buď hodnocení a rozboru nafocených snímků nebo se ponořit do cestovatelské přednášky z Asie.

Nedělní focení proběhne na hradě Helfštýn a pak, bude-li zájem i ve Slavíčském tunelu, tedy v technické památce, kterou stojí za to navštívit.

Helfštýn - včela v letu

Helfštýn – včela v letu

Ubytování

Výbornou zkušenost máme s přátelskou paní domácí Veronikou (mimochodem zkušenou masérkou a aromaterapeutkou, takže se lze dozvědět i zajímavosti z této oblasti). Veronika vládne domečku na adrese Záhorská, Týn nad Bečvou, 751 31, Česká republika. Pokud by vás zajímala přesná lokalizace, podívejte se na mapu.

Jak se přihlásit

Stačí na adresu topi.pigula@seznam.cz poslat zprávu s textem Mám zájem o Helfštýnské světlobraní 2018 (tedy pokud nechcete připsat nic osobnějčího 📸 )  Co nejdříve Vám přijde e-mail s podrobnými instrukcemi

Cena

Kompletní cena kursu je 2 222 Kč a je v ní zahrnuto: 2x ubytování se snídaní, lektorné, vstupné do jeskyní včetně poplatku za fotografování. Poplatek nezahrnuje případné cestovní náklady (vlak Lipník nad Bečvou – Teplice nad Bečvou a případné další stravování během akce)

Počet míst je z kapacitních důvodů omezen na pouhých 8 účastníků

Pár slov o lektorovi

Topi Pigula krom toho, že je šéfredaktorem webového obsahu Prima ZOOM , tak vede celou řadu kursů ve Fotografické škole NIKOM. Zároveň spolupracuje na vzdělávání zájemců o fotografii s Botanickou zahradou. Praha v rámci série kursů Fotofata. Jeho snímky najdete nejen v celé řadě periodik (pracoval mimo jiné jako fotoreportér  . geografického magazínu Koktejl a objevily se i na stránkách  českého vydání National Geographic) Jak sám říká „už jsem příliš málo ješitný na to, abych vystavoval, tohle mě postihlo v mládí“, čímž naráží na několik samostatných i souborných výstav.