Nejlepší přírodopisné fotky roku 2018 mají svou výstavu v pražském Karolinu.Možná to (ne)jsou nejlepší fotky z přírody, které naši fotografové vyfotili, ale rozhodně to jsou nejlepší fotky, které poslali do soutěže. Každý, kdo má ambici udělat v přírodě výstavy hodnou fotku, by měl výstavu navštívit. Šanci máte do 17. 6. 2019, na „plnotučné“ vstupné si nachystejte 150,- Kč.

Popisovat výstavu je vlastně trochu hloupost, protože každý si z ní odnese něco jiného. Co ale hloupé není, je její doporučení a popsání osobních pocitů. Pro mě byla slušným nakopnutím a motivací. Běžte se pokochat,což je super, a pak běžte fotit, což je ještě lepší. Nemusíte mít fotky výstavní kvality, nikdo není mistrem hned, žádný učený z nebe nespadl (ale pitomce, jako kdyby shazovali). Výstava je jde, když se chce. A to je právě ono, chtít se musí víc, než nechtít… protože co si budeme nalhávat, jsme od přírody vlastně neuvěřitelně líní. Snímek níže byl vyfocený jen proto, že jsem se vysápal do Julských Alp, pod Triglav.

Brouk, možná zlatohlávek, v Julských Alpách

Brouk, možná zlatohlávek, v Julských Alpách

Ze života hmyzu

Ze života hmyzu: jak tesařík, tak moucha se snaží zlepšit si své životní vyhlídky pomocí mrtvého hlemýždě.

Dobrá fotka přírody je nejen o obrovském štěstí, protože příroda je v neustálé proměně, ale i trpělivosti a v neposlední řadě i technice. Kvalitní objektivy stojí desítky a občas i stovky tisíc. Cestování s fotovýbavou taky není zrovna laciné… ale na druhou stranu jsou to pořád dobře investované peníze. Fotky jsou rozhodně motivační, ať už jde o u nás běžné srnce, nebo podmořský snímek trnuchy, který se stal fotkou roku. Více o samotné výstavě na stránkách Czech Nature Photo